49 óvodai családunk részvételével egy őszi napsütéses szombat délutánon kezdődött az első Tök partink, mely a hangulatból ítélve nagyon jól sikerült.

A főszerepet a játék, vidámság kapta. Jó volt látni a sok mosolyt a szülők, gyerekek, pedagógusok arcán, és hallani a legszebb zenét, a gyereknevetést. Az előre meghirdetett töklámpás versenyre 36 család készített otthon remekművet, melyeket az udvaron kis mécsesekkel helyeztünk el, hogy a szavazás után, a sötétben együtt gyönyörködhessünk bennük. Szülők/gyerekek büszkén vették szemügyre egymás alkotásait, sok-sok fotó készült, és amikor besötétedett, akkor a mécsesek fényénél még melengetőbb érzés volt a közös éneklés. Gazdagon megterített asztalnál kóstolhattuk a sütőtök falatkákat, sütőtök pástétomot, és a finom, vicces, tökös sütiket. Gondos szervezőmunka előzte meg a programot, melyen a gyerekek egy kis útlevélben nyolc tökös ügyességi állomáson, a szülőkkel együtt, gyűjthették a pecséteket. Ezután csoportonként készítettünk egy-egy szalmával kitömött madárijesztőt, mely most őrzi az ovi udvarát. A töklámpásokért csoki, az összegyűjtött pecsétekért mesekönyv járt ajándékba minden kisgyereknek. Az a csoport pedig ahonnan a legtöbben jöttek, elnyerte a sütőtök formájú csoki tortát. A programot hegedűvel, gitárral kísért, közös énekléssel zártuk. Szóval ez egy tök jó program volt!