Óvodánk idei farsangi jelmez bemutatóját a vízi világ ihlette.

Hetekkel előtte már nagy titokban elkezdődött a szervezkedés: Ki, milyen vízzel kapcsolatos jelmezt talál ki 🙂 A csoportszobákat óceánná változtatva várták a tenger felnőtt kalózai a kis vízi „lényeket”, akik kifogyhatatlan ötletekkel érkeztek. Úsztak az aquaoviban: Halacskák, Vízi tündérek, Sellők, Polipok, Cápák, Békák, Teknősök, Tavirózsa, Vízicsigatündér, Búvár, ….

Reggeli után kezdődtek a vizes-pancsis játékok. Minden csoportszobában a kalózok különböző versengős játékokkal szórakoztatták a vízi lényeket, aranytallér jutalomért cserébe. Amikor már mindenki minden feladatot teljesített és az aranytallérját is begyűjtötte, lement a tornaterembe, ahol az óvókalózok egy kis táncos műsorral készültek a gyerekek meglepetésére. A gyerekek is megtanulták a mozdulatokat. Jutalomként pedig az aranytallér csokivá változott a kincses dobozban és mindenki kapott egy kalózzászlót, amit hazavihetett.

Így hagytuk el a tengert. Egy nagyon vidám, játékos délelőttöt töltöttünk együtt ismét!