Mint minden évben, idén is megrendezésre került óvodánkban a „Népek napja”.

Ezen a napon,a kisovi épületében vendégül látták, a nagycsoportos és ovisulis gyerekek a nagyovi lakóit.

Ezen a héten a nagyok a török nép, az ovisulisok a kínaiak, a nagyovi ” kicsinyei” pedig a magyar nép történelmével, földrajzával és szokásaival ismerkedtek játékos keretek között. A gyerekek megtanulták az országok nevezetességeit és képeken megnézhették a török mecseteket, Isztambul nevezetességeit, Trabzon városát, a Kínai nagy falat. Közösen készítettek kínai sárkányt és másoltak kínai írást. Kipróbálták a pálcikával való étkezést, és közösen kinai, majd török ételeket készítettek. A gyerekek felelevenítettek régi magyar népszokásokat, ismerkedtek különböző tájegységek népviseletével, és összegyűjtötték országunk nevezetességeit.

Október 18- án, a finálén, pedig egy kis műsorral mutatták be a gyerekek egymásnak a népek jellegzetességeit. A finálé végén a bemutatott népek ételeit kóstolhatták meg a gyerekek, majd török-, kínai- és magyar tánccal zárult a délelőtti program.