A mi óvodánkban az a szokás, hogy hozhatnak be a gyerekek a délutáni csendes pihenőhöz, „alvós plüssállatot”.

Sokan szeretnek mackót hozni, innen jött az ötlet, hogy rendezzünk „Mackó kiállítást”.

Mackó kiállítás az óvodában

Meghirdettük, hogy minden gyermek, fejenként két mackót hozhat a kiállításra, melyeket elláttunk sorszámmal. Az óvoda egyik termében egy hangulatos kiállítást rendeztünk be ezekből a mackókból. Felhasználva a terem adottságait: szekrények, fiókok belsejéből kukucskált elő több mint 150 mackó. A kiállítást a gyermekek, szüleikkel együtt egy héten keresztül csodálhatták. Családonként lehetett szavazni egy, a család számára legszimpatikusabb mackóra.

A legtöbb szavazatot kapott két maci az óvoda falitáblájára került. A győztes mackók gazdái nagyon büszkék voltak kedvenceikre. A kiállítás sikere miatt úgy döntöttünk, hogy jövőre is megrendezzük óvodánkban.