Mint minden évben ebben az évben is nagy izgalommal várta minden gyermek a szentendrei kirándulást.

A Skanzen a múlttal való találkozás különleges élményét nyújtja a gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt. A gyönyörű természeti környezetben, hangulatos régi házak között barangolva ismerkedhettek meg a gyermekek a régi néphagyományokkal. Az ovi sulisok betekintést nyerhettek a régi falusi iskola életébe, ahol a tanító bácsi nagy szeretettel és izgalmas feladatokkal várta az iskolába készülő Bölcs baglyokat. A nagycsoportosok végig járva a különféle malmokat eljutottak a pékműhelyhez ahol közösen megsüthették a kis cipóikat. A kenyérsütés közben a Napsugár csoportosok dalokkal és mondókákkal színesítették a foglalkozást. A Manócska és a Méhecske csoportosokat egy kisvasút repítette körbe a mesebeli tájon. A szép és tartalmas nap után sok élménnyel és tapasztalattal gazdagodva érkeztünk meg az óvodánkban.