Széchenyi 2020

RÖVID ÖSSZEFOGLALÁS A PROJEKTRŐL

Támogatási szerződés száma: VEKOP-6.1.1-15-PT1-2016-00017
Kedvezményezett: Gyermekkuckó Alapítvány

A projekt műszaki-szakmai tartalma:

Budapest, XIV. kerület Kerékgyártó u. 93. hrsz.: 309050 alatt építendő, Zuglói Kuckó Óvoda férőhely kapacitás bővítése új épület építésével.

A tervezett óvoda beruházója, a Gyermekkuckó Alapítvány jelenleg is működtet egy óvodát a szomszédos épületben (Kerékgyártó utca 91/B alatt). Beruházó célja a tervezési telek megvásárlásával az volt, hogy a meglévő épülettel egy egységet alkotó létesítmény jöhessen létre.

A tervezett új óvodaépületben ún. „három csoportos” óvoda fog működni. A helyiségek számát és méreteit a vonatkozó jogszabályokban, előírásokban foglaltaknak megfelelően kerülnek kialakításra.

Az új épület alapadatai:

• Elhelyezkedés: XIV. Kerékgyártó u. 93.
  • Telek mérete: 1.150 m2
  • Új épület alagsor, földszint és emeleten bruttó 675 m2
  • 3 csoportszoba, családi napközi, tornaterem, egyéb foglalkoztatók, irodák

Tömegformálás:

• Az épület a következőkkel jellemezhető:
  • „3 házikó áll egy dombon”
  • A házikók között zöldtető található, így azok jobban elkülönülnek egymástól. Az itt kiálló növények az analógiát erősítik.
  • A 3 szimmetrikus tömeg magastetős, szürke cserépfedésű, fa megjelenésű, míg az azokat összefogó „domb” semleges, mészkőburkolatú, lapostetős.

Tömegformálás:

Támogatás mértéke: 100%
Projekt várható befejezése: 2019.10.31
Projekt azonosító száma: VEKOP-6.1.1-15-BP1-2016-00017
Kedvezményezett: Gyermekkuckó Alapítvány (mint a Kuckó Magánóvoda Intézmény fenntartója)
székhely: 1147 Budapest Czobor utca 98/a
megval. helyszín: 1147 Budapest Kerékgyártó utca 93.
Kapcsolattartó: Burián Andrea
Telefonszám: +36 20 910 66 30
Közreműködő szervezet:
Pénzügyminisztérium
Regionális Fejlesztési Programokért Felelős Helyettes Államtitkárság, Támogatáskezelési Főosztály